Hlavní stránka
Zájezdy
Belgie

Belgie a památky UNESCOBelgie je zemí středověkých památek, obchodníků, umělců a architektů, měšťanských domů, zemí pulzující rušným životem a zemí piva a pralinek. Rájem turistů je severní Belgie - Flandry a hlavní město Belgie – Brusel, centrum EU. Právě v čase položení slavného květinového koberce na hlavním náměstí.

skanzen Bokrijk - Antverpy - Gent - Bruggy - bojišťě Waterloo - Brusel

Doprava: autokarem

Praha

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách přes SRN do Flander.
2. den: Cesta provincií Limburg, největší belgický skanzen Bokrijk (věnovaný životu na vlámském venkově, na 100 stavení, dobové oděvy, tradiční řemesla), Antverpy , historické centrum města, katedrála Panny Marie - jedna z největších evropských katedrál (Rubensovy obrazy), Rubenshuis (domov a ateliér Pietera Paula Rubense), hlavní tržiště Grote Markt, fontána, renesanční radnice s cechovními domy, muzeum broušení diamantů, tradiční vlámské hranolky.
3. den: Snídaně. Středověký Gent , kouzelné město Flander na soutoku Šeldy a Leie, ve středověku 2. nejbohatší město Evropy, středověké domy, idylické vodní kanály, muzea ukrývající umělecké perly, rezidence flanderských hrabat Het Gravensteen (z 12. st.), exteriér, věž Belford, katedrála sv. Bavona s oltářem bratří Eyckových „Klanění beránku“, nábřeží Granslei s cechovními domy, kavárničkami i obchůdky, slavné belgické pivo Kwak. Středověké Bruggy  (UNESCO), nazývané „Benátky severu“, bývalé sídlo burgundských vévodů na řece Reie, centrum provincie Západní Flandry, středověké historické jádro na ostrově (UNESCO), náměstí s radnicí Stadhuis, výhledy z věže, bazilika Svaté Krve (nejposvátnější relikvie Evropy - ampule s kapkami Ježíšovy krve), gotický kostel Panny Marie (Michelangelovo sousoší Madony s dítětem), Groeninge Museum (sbírky vlámských a holandských mistrů) nebo Muzeum čokolády s ochutnávkou, prodejny s krajkami a s belgickou čokoládou, belgické pralinky, sladké gaufres de Liege a hospůdky s výběrem belgických piv, podvečerní fakultativní projížďka výletní lodí po kanálech, pozdní návrat na ubytování.
4. den: Snídaně. Slavné evropské bojiště Waterlo o (r. 1815 vojska Napoleona a vévody z Wellingtonu), Lví pahorek, panoráma bitvy, celodenní prohlídka Bruselu , náměstí Grand Place (UNESCO), historické centrum města s gotickou radnicí, květinový koberec z 600 000 různobarevných begónií, socha „čurajícího chlapečka“, cechovní domy, galerie sv. Huberta, nejstarší nákupní pasáž Evropy, postavená v roce 1845, katedrála sv. Michala a Guduly, královský palác, parlamentní čtvrť, individuální volno k návštěvě muzeí (Rubens, Cranach), posezení v kavárničkách úzkých uliček města, individuálně Atomium, možnost večeře na rozloučenou v restauraci, odjezd večer do ČR.
5. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

12.08. - 16.08.20 středa - neděle
snídaně autokarem (Praha)
7 890 Kč
cena za 5 dní (2 noci)
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Cena zahrnuje

 • 2 ubytování
 • 2 snídaně
 • doprava luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • pobytovou taxu, cesty lodí a metrem, ochutnávky, vstupy, fakultativní služby cca 60 EUR
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 12500 Kč) (příplatek: 230 Kč)
 • záloha za Královskou obrazárnu (příplatek: 250 Kč)
 • záloha za vstup na balkón radnice s možností fotografovat květinový koberec (příplatek: 180 Kč)
 • 1 večeře (příplatek: 600 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 1600 Kč)
 • svoz Brno (příplatek: 400 Kč)
 • svoz Hradec Králové, Pardubice (příplatek: 300 Kč)