Vietnam a KambodžaToužíte nahlédnout do tajemných zákoutí Angkoru, jednoho z největších chrámových komplexů na světě? Strávit romantickou noc v zátoce Halong, kde se kdysi dávno měl podle pověstí zanořit drak? Spatřit slavné vodní loutkové divadlo či ochutnat pravé vietnamské závitky? Během této cesty toho stihneme ještě mnohem více. Kromě tří míst ze seznamu UNESCO navštívíme honosné císařské paláce i chrámy určené prostému lidu. Bohémskou atmosféru okusíme v Hoi Anu, o něco těsněji nám bude v podzemních tunelech Cu Chi. A že jste neslyšeli o koupání v Kambodži? Nechte se příjemně překvapit!
Velikost skupiny:

8–18 účastníků
Klima:

Klima v jihovýchodní Asii je poměrně složitá záležitost (střídavá protiběžná období monzunů v pevninské a ostrovní části) a mezi jednotlivými oblastmi jsou tak poměrně značné rozdíly. Pro tento zájezd jsou klimaticky vhodné všechny vypsané termíny – vždy jsou po trase místa, kde je počasí ideální, a místa, kde je o něco horší sezóna.
Podrobnosti o počasí v květnu .
Naše doporučení:

 
Záložka Něco navíc:

Stavba Angkor Watu byla inspirována hinduistickými mýty – v tomto případě legendou o stloukání oceánu mléka v dobách, kdy ještě bohové byli smrtelní. Jako "kvedlačka" při výrobě nektaru nesmrtelnosti sloužila hora Méru, kterou symbolizují právě vysoké věže chrámu.

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Hanoj : přílet, procházka starým městem – jezero Navráceného meče s Želví věží, chrám Ngoc Son s mostem Jitřních paprsků , křivolaké uličky staré Hanoje.
3. den: Hanoj : prohlídka města – Chrám písemnictví, Pagoda na jediném sloupu (symbol Hanoje), Mauzoleum Ho Či Mina , katedrála Sv. Josefa; večer slavné vodní loutkové divadlo .
4. den: Halong : zátoka Zanořujícího se draka s více než dvěma tisíci vápencových homolí tyčících se z vod Tonkinského zálivu – plavba zátokou s možností koupání (dle počasí); vyhlídka na zátoku z jednoho z ostrovů; nezapomenutelný nocleh na lodi.
5. den: Halong – Hanoj: pokračování plavby zátokou – návštěva jeskyně Zázraků ; návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.
6. den: Hue : bývalé hl. m. nazývané "městem harmonie", sídlo posledních vietnamských císařů – rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen .
7. den: Hue : prohlídka areálu císařského paláce, tzv. Zakázaného města se síní Nejvyšší harmonie, pagoda Thien Mu na břehu Voňavé řeky.
8. den: Hue – Hoi An : přejezd do Hoi Anu, procházka uličkami starého města – japonský krytý most z 16. stol., ukázkové shromažďovací domy čínských kongregací .
9. den: Hoi An – Saigon : přelet do Saigonu a výlet do tunelů Cu Chi – síť více než 250 km úzkých tunelů vybudovaných za vietnamské války; Saigon – koloniální francouzská architektura (stará pošta, radnice, katedrála Notre Dame).
10. den: Saigon – Ben Tre : výlet do delty Mekongu – projížďka lodí po hlavním toku řeky i bočních ramenech pohlcených tropickou přírodou, ovocné sady a rýžová pole.
11. den: Ben Tre – Saigon – Siem Reap : ranní návštěva plovoucího trhu ; návrat do Saigonu a přelet do Kambodže; večer khmerské taneční vystoupení s ochutnávkou místních specialit.
12. den: Angkor : celodenní prohlídka nejrozsáhlejšího archeologického komplexu na světě – khmerské chrámy Angkor Wat, Bayon, Ta Prohm, Sloní terasa ad.; neopakovatelný západ slunce nad chrámy Angkoru.
13. den: Siem Reap : dokončení prohlídky areálu Angkoru – nejpropracovanější chrám Banteay Srei; výlet na jezero Tonle a plovoucí vesnice .
14. den: Siem Reap – Phnom Penh: celodenní přejezd kambodžským venkovem do královského města Phnom Penhu.
15. den: Phnom Penh – Praha: půldenní prohlídka města – Královský palác se Stříbrnou pagodou s 5000 stříbrnými dlaždicemi; odpoledne odlet domů, přílet do ČR 16. den. PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ KOH RONG: Phnom Penh – Koh Rong: odpoledne přejezd po zemi a lodí na ostrov Koh Rong.
16. den: Ostrov Koh Rong : dvoudenní odpočinek na plážích Thajského zálivu – možnost masáží nebo vodních sportů.
18. den: Koh Rong – Praha: přejezd zpět na pevninu, návrat do Phnom Penhu a odlet domů, přílet do ČR 19. den.

říjen 2019

23.10. - 07.11.19 středa - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
74 800 Kč
cena za 16 dní (15 nocí)
23.10. - 10.11.19 středa - neděle
snídaně letecky (Praha)
79 800 Kč
cena za 19 dní (18 nocí)

listopad 2019

13.11. - 28.11.19 středa - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
74 800 Kč
cena za 16 dní (15 nocí)
13.11. - 01.12.19 středa - neděle
snídaně letecky (Praha)
79 800 Kč
cena za 19 dní (18 nocí)
(TourOperátor: CHINA TOURS, s. r. o.)

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Hanoj / Phnom Penh–Praha (vč. všech poplatků)
 • 2x přelet (Hoi An–Saigon–Siem Reap)
 • 1x noční lehátkový vlak
 • 1x výlet lodí s noclehem (+ loď v prodloužení)
 • pronajaté mikrobusy
 • 11x hotel *** se snídaní (+ 3x v prodloužení)
 • 1x kajuta na lodi v zátoce Halong s plnou penzí
 • 1x večeře při khmerském představení
 • vstupné do památkových objektů dle programu
 • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

 • kambodžské vízum – 30 USD
 • vietnamské vízum – 1000 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 6800 Kč