Hlavní stránka
Zájezdy
Vietnam

Vietnam – velká cestaPojeďte si nakoupit na skutečnou vietnamskou tržnici – kromě známých i nezvyklých druhů ovoce a zeleniny třeba ptačí hnízda na proslulou polévku. Navštivte zemi, kde moderní a rušná velkoměsta střídají vesničky v nekonečné zeleni rýžových políček. Projdeme se v horách severu, poplujeme lodí v mekongské deltě a všude tam se budeme setkávat s rozmanitou a pestrou přírodou i milými místními obyvateli. O silném kulturním vlivu sousední Číny se přesvědčíme na vlastní oči i chuťové pohárky. Bohaté zážitky z exotické cesty vstřebáme se zájemci o prodloužení na Phu Quocu – ostrově nejlepších vietnamských pláží a výtečné rybí omáčky.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Hanoj : procházka starým městem – jezero Navráceného meče s Želví věží, chrám Ngoc Son s mostem Jitřních paprsků ; večer slavné vodní loutkové divadlo .
3. den: Hanoj : prohlídka města – Chrám písemnictví , Pagoda na jediném sloupu (symbol Hanoje), mauzoleum Ho Či Mina , pagoda Založení státu, katedrála Sv. Josefa; noční lehátkový vlak.
4. den: Sa Pa – horské městečko na úpatí nejvyšší vietnamské hory Fansipan (3143 m): průsmyk Tram Ton, 100 m vysoký Stříbrný vodopád .
5. den: Sa Pa : nenáročné pěší výlety vesnicemi národnostních menšin – terasovitá rýžová políčka , vodní buvoli a tradiční obydlí.
6. den: Vietnamsko-čínské pohraničí : tradiční víkendový trh ; noční lehátkový vlak do Hanoje.
7. den: Ha Long – zátoka Zanořujícího se draka : více než dva tisíce vápencových homolí vystupujících z vody – možnost půjčení kajaků a nezapomenutelný nocleh na lodi .
8. den: Ha Long – Hanoj: dokončení plavby – návštěva jedné z mnoha krasových jeskyní, možnost koupání v zátoce ; návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.
9. den: Dong Hoi – Hue : jeskyně Phong Nha tunely Vinh Moc – " podzemní vesnice " u demilitarizovaného pásma; Hue – "město harmonie" a sídlo posledních vietnamských císařů, pagoda Thien Mu na břehu Voňavé řeky; nejlepší vietnamská kuchyně.
10. den: Hue : areál císařského paláce, tzv. Zakázaného města , rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen.
11. den: Hue – Hoi An : přejezd do Hoi Anu – malebné uličky starobylého přístavu, shromažďovací domy čínských kongregací , japonský krytý most .
12. den: Hoi An : chutě a vůně Vietnamu – rušná tržnice se stánky plnými ovoce a zeleniny, prodejci nudlí a rýže, rybáři vykládající svůj úlovek; výlet do Tra Que a kurz vaření věhlasné vietnamské kuchyně ; večer procházka romantickými uličkami Hoi Anu.
13. den: Hoi An – Da Lat : přelet do někdejšího lázeňského střediska Francouzů v příjemném horském klimatu Centrální vysočiny – koloniální památky, palác posledního vietnamského císaře , zdobné pagody a četná jezera.
14. den: Da Lat : výlet k vodopádům , vychutnávání atmosféry města, návštěva nočního trhu s pestrou nabídkou místních specialit.
15. den: Da Lat – Mui Ne : přejezd do přímořského městečka známého zajímavými dunami a vyhlášenou rybí omáčkou – možnost relaxace u moře či nenáročných výletů.
16. den: Mui Ne – Saigon : přejezd do Ho Či Minova města; hl. zajímavosti – koloniální francouzská architektura (pošta, radnice, katedrála Notre Dame) a rušné trhy , hektická atmosféra jižní metropole Vietnamu.
17. den: Saigon – Praha: výlet do delty Mekongu – projížďka lodí po hlavním toku řeky i po bočních ramenech pohlcených tropickou přírodou (cestou malé výrobny produktů z rýže ); návrat do Saigonu a odlet, přílet do ČR 18. den. PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ PHU QUOC:
18. den: Saigon – Phu Quoc : přelet na ostrov v Thajském zálivu – odpočinek u moře.
19. den: Phu Quoc : průzračně modrá voda s bohatým podmořským životem a nejkrásnější vietnamské pláže , ale také krajina s původním pralesem – koupání, vycházky, či návštěva továrničky na výrobu rybí omáčky.
21. den: Phu Quoc – Saigon – Praha: letecký návrat domů.

08.11. - 25.11.20 neděle - středa
snídaně letecky (Praha)
69 800 Kč
cena za 18 dní (17 nocí)
08.11. - 29.11.20 neděle - neděle
snídaně letecky (Praha)
78 800 Kč
cena za 22 dní (21 nocí)
(TourOperátor: CHINA TOURS, s. r. o.)

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Hanoj / Saigon–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Da Nang–Da Lat (+ 2x přelet v prodloužení Saigon–Phu Quoc a zpět)
 • 3x noční lehátkový vlak
 • 1x celodenní výlet lodí s noclehem a 1x výlet loďkami
 • pronajaté mikrobusy
 • 11x hotel ** se snídaní (+ 4x v prodloužení)
 • 1x kajuta na lodi v zátoce Halong s plnou penzí
 • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

 • vietnamské vízum – 1000 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 6800 Kč